You are currently viewing Un minor din Cornești a fost depistat conducând un moped neînmatriculat!

Un minor din Cornești a fost depistat conducând un moped neînmatriculat!

La data de 31 mai a.c., în jurul orei 11:30, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Butimanu au oprit pentru control, pe DN 1 A, în localitatea Bujoreanca, un moped condus de un minor, de 16 ani, din comuna Cornești.

În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat faptul că conducătorul mopedului nu ar deține permis de conducere, iar vehiculul nu ar fi înmatriculat în circulație.

În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii unor infracțiuni la regimul rutier.

IPJ DÂMBOVIȚA