La data de 01 iunie a.c., în jurul orei 20:20, aceeași polițiști din cadrul Secției 5 Poliție Rurală Voinești au depistat un bărbat, de 54 de ani, din comuna Voinești, în timp ce ar fi condus un moped neînmatriculat în circulație pe DN 72 A, în comuna Malu cu Flori, deși ar avea permisul de conducere anulat.
În cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal pentru comiterea infracțiunilor de punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat și conducerea unui vehicul pentru care legea prevede obligativitatea deținerii permisului de conducere de către o persoană al cărei permis de conducere i-a fost suspendat.
IPJ DÂMBOVIȚA














