You are currently viewing Reprezentanții Partidului Social Democrat Dâmbovița au participat, ieri, la o amplă acțiune de plantare, la Moreni

Reprezentanții Partidului Social Democrat Dâmbovița au participat, ieri, la o amplă acțiune de plantare, la Moreni

Profitând de vremea bună, reprezentanții Partidului Social Democrat Dâmbovița au participat, ieri, la o amplă acțiune de plantare de frasini, stejari și ulmi. Totul s-a desfășurat sub moto-ul: Plantăm pentru Dâmbovița și Moreniul de mâine, precizează președintele PSD Dâmbovița, Corneliu Ștefan.

„O frumoasă zi de primăvară și un timp mai mult decât potrivit pentru plantarea de copaci.
Împreună cu prieteni, colegi și zeci de membri ai PSD Moreni, încă de dimineață, am reușit să plantăm sute de frasini, stejari și ulmi pe un teren unde, la finalul acțiunii, va fi o zonă cu peste 2.000 de copaci.
Îl felicit pe toți cei implicați! Activitățile de acest gen trebuie să se desfășoare în fiecare comunitate din județul Dâmbovița.
Este încă unul dintre lucrurile bune pe care le facem pentru viitorul copiilor noștri”, subliniază Corneliu Ștefan.

AUTOR: F.S.