Chiar dacă nu este încă luna cadourilor, oamenii cu suflet mare își amintesc de cei care au nevoie de o mână întinsă și fără o ocazie specială. Este și cazul unui cuplu care, la câteva luni vine cu donații la centrele sociale dâmbovițene, așa cum a făcut și astăzi. Le-a fost alături și fiul lor, care, luând exemplul părinților, a donat din jucăriile lui celor mai puțin norocoși.

„Prietenii noștri, Cristi și Cristina Ioniță ne-au vizitat, din nou, cu mașina plină de fructe și legume, produse de igienă și curățenie, dar și jucării și hăinuțe pentru copii. Au venit împreună cu Carlos, băiețelul lor de 5 ani, care a dăruit cu plăcere o parte din jucăriile lui copiilor care nu au parte de bucurii la fel ca el. Nu doar că ne oferă o lecție de generozitate, dar s-a și împrietenit cu un băiețel, găzduit în Centrul Maternal, și s-au jucat o tură înainte de plecarea din CSS Târgoviște „Casa Soarelui”. Mulțumim familiei Ioniță pentru prietenie și pentru acest gest de suflet!”, transmite DGASPC Dâmbovița.

AUTOR: F.S.














