Seară plină de lumină și bucurie, ieri, la Aninoasa. Comunitatea s-a reunit, la Centrul Cultural din Comună, pentru a aprinde „Luminile Bucuriei”.
Cei prezenți s-a bucurat de programul artistic pregătit, de cântece și dansuri populare, de artificii și de momentul în care primarul comunei, Vlăduț Niculae a aprins lumina în tărâmul de basm care își așteaptă vizitatorii în fiecare seară.
Așadar, dacă vreți să intrați în atmosfera Sărbătorilor de Iarnă sau să imortalizați imagini pline de luminițe vesele, sunteți invitați în tărâmul de basm de la Centrul Cultural Aninoasa.
AUTOR: F.S.


















