Voleibalistele de la CSM Târgoviște au parte de un nou meci tare în campionat. Sâmbătă după-amiază, de la ora 17.00, pe teren propriu, dâmbovițencele vor evolua în compania lui Dinamo București, într-un joc ce va conta pentru etapa a 10-a a Diviziei A1.
În disputa cu formația din Capitală, târgoviștencele vor miza doar pe cartea victoriei pentru a rămâne în plutonul echipelor fruntașe.
„În fața noastră se află un meci foarte important pentru echipă, un meci în care trebuie să ne adunăm forțele, să ne concentrăm și să nu uităm că trebuie să dăm tot ce avem mai bun pe terenul de joc, aducând astfel victoria”, au transmis oficialii clubului dâmbovițean înaintea duelului du Dinamo.
După nouă etape disputate, CSM Târgoviște se află pe locul 3 în clasament, cu 19 puncte acumulate, după Rapid București (23 p) și CSM Volei Alba Blaj (22).
M.I.














