You are currently viewing CSM Târgoviște, al optulea succes în Divizia A1 la volei feminin. Dâmbovițencele, victorioase cu Dinamo București

CSM Târgoviște, al optulea succes în Divizia A1 la volei feminin. Dâmbovițencele, victorioase cu Dinamo București

Voleibalistele Clubului Sportiv Municipal Târgoviște au ajuns, în această seară, la a opta victorie în campionat. Pe teren propriu, dâmbovițencele și-au arătat superioritatea și au dispus de Dinamo București, cu scorul de 3-1 (25-19; 23-25; 25-22; 25-20), într-un joc ce a contat pentru etapa a 10-a.

Târgoviștencele au reușit să bifeze un succes important în fața formației din Capitală, la capătul unei partide mai echilibrate extrem de echilibrate.

Marcatoarele Târgoviștei în disputa cu Dinamo au fost M. Krasteva 19 p, A. Pîrv 17, D. Boris 9, J. Urias Castro 9, C. Mayer 7, G. Faleș 5, P. Barakova 1.

După succesul din această seară, CSM Târgoviște se menține pe locul 3 în clasamentul Diviziei A1, cu 22 de puncte acumulate. Etapa viitoare, ultima a turului din sezonul regular, CSM Târgoviște va înfrunta pe CSM Constanța, în deplasare.

M.I.