Schimbare de antrenor la Săgeata Braniștea! Divizionara D dâmbovițeană și-a pus o nouă conducere tehnică cu puține zile de trecerea în noul an. Începând de astăzi, noul antrenor al Săgeții a devenit Carol Matei, un tânăr tehnician, dar și proaspăt absolvent al Licenței C UEFA. Acesta i-a luat locul lui Remus Gâlmencea pe banca tehnică a formației din Braniștea.
Conducătorii clubului i-au trasat un obiectiv clar noului antrenor: acumularea a minim 25 de puncte în returul campionatului.
„Începând de astăzi, noul antrenor al echipei noastre este Carol Matei. Proaspăt absolvent al Licenței C UEFA, noul coach al echipei noastre a fost promovat de la echipa de U19 a clubului.
Carol a condus echipa de juniori U19 în ultimul an și jumătate, obținând rezultate remarcabile. A fost foarte aproape de titlu anul trecut, pierdut în ultima etapă, în fața formației din Poiana, pentru ca în Liga a patra echipa să se claseze pe un onorant loc 4 la sfârșitul turului.
”Trecerea de la echipa de juniori la echipa de seniori este un pas important în cariera mea de antrenor. Ne-am propus ca în acest retur să creștem valoarea echipei prin nucleul de jucători cu experiență deja format la care o să promovăm și o parte din juniorii noștri. Ca obiectiv principal în acest retur este obținerea a minim 25 de puncte, promovarea unor juniori, promovarea fair-play-ului și a jocului de plăcere”.
Mult succes, Carol!”, este prezentarea făcută pe pagina de Facebook a clubului din Braniștea noului antrenor.
După 15 meciuri susținute în actuala ediție a Ligii a 4-a, Săgeata Braniștea ocupă locul 8, cu 22 de puncte acumulate.
M.I.














