Elena Lasconi, primarul oraşului Câmpulung Muscel, a demisionat din funcţia de vicepreşedinte al filialei USR Argeş, fără a precizat motivele pentru care a ales să ia această decizie.
„Vă rog să luaţi act de demisia mea din funcţia de vicepreşedinte al Biroului Judeţean. Nu mă mai interesează. Mie îmi e scârbă. Putem să o luăm cu lămâie, dar tot îmi e scârbă”, le-ar fi spus Lasconi colegilor, într-o şedinţă de partid, conform publicaţiei epitesti.ro.
Editor: I.F.A.














