Prima medalie a României ediția din acest an a Campionatului European de tenis de masă U21 din Skopje a fost adusă de Iulian Chirița și Andrei Istrate în proba de dublu masculin.
Semifinala Iulian Chirița/Andrei Istrate – Maciej Kubik/Milosz Redzimski (Polonia) s-a încheiat 0-3 (3-11, 7-11, 5-11), într-un meci care le-a adus locul al treilea european.
Editor: I.F.A.














