You are currently viewing Bronz european pentru România la Campionatul European de tenis de masă U21 din Skopje

Bronz european pentru România la Campionatul European de tenis de masă U21 din Skopje

Prima medalie a României ediția din acest an a Campionatului European de tenis de masă U21 din Skopje a fost adusă de Iulian Chirița și Andrei Istrate în proba de dublu masculin.

Semifinala Iulian Chirița/Andrei Istrate – Maciej Kubik/Milosz Redzimski (Polonia) s-a încheiat 0-3 (3-11, 7-11, 5-11), într-un meci care le-a adus locul al treilea european.

Editor: I.F.A.