CSM Târgoviște revine în această săptămână cu un nou meci în Liga Națională de baschet feminin. Joi, 8 februarie, de la ora 18.00, în deplasare, formația dâmbovițeană va întâlni pe CSM Târgu Mureș, într-un joc ce va conta pentru etapa a 12-a. În disputa cu ocupanta ultimului loc, echipa antrenată de Cătălin Tănase vizează victoria, pentru a ajunge la cel de-al cincilea succes stagional.
„După ce am câștigat meciul tur acasă, suntem plini de încredere că putem face același lucru și în acest meci din deplasare. Baschetbalistele noastre au muncit din greu la antrenamente și sunt determinate să aducă victoria acasă. Cu o echipă bine pregătită și o strategie solidă, suntem siguri că vom face tot posibilul să ne impunem în fața adversarilor noștri”, au transmis oficialii clubului târgoviștean înaintea duelului de la Târgu Mureș.
După 11 meciuri jucate în actuala stagiune, CSM Târgoviște ocupă locul 5, cu 15 puncte acumulate, iar Târgu Mureș este codașa competiției cu 12 puncte strânse.
M.I.














