You are currently viewing CSM Târgoviște, victorie importantă în Divizia A1 la volei feminin: 3-1 cu CSM București

CSM Târgoviște, victorie importantă în Divizia A1 la volei feminin: 3-1 cu CSM București

Victorie importantă înregistrată de CSM Târgoviște, în această seară, în campionat. Într-o deplasare infernală, vicecampioana României a învins cu 3-1 (25-23, 25-18, 21-25, 25-22) pe CSM București, într-un joc ce a contat pentru etapa a 18-a a Diviziei.

De la începutul meciului, ambele formații au luptat cu înverșunare pentru fiecare punct. Jocul a fost presărat cu lovituri spectaculoase și schimburi de mingi tensionate. Fiecare set a fost o adevărată provocare, iar sportivele antrenate Branko Gajic au arătat o concentrare și o perseverență de neclintit.

În ciuda presiunii și a provocărilor întâmpinate, târgoviștencele au reușit să rămână concentrate și să se mobilizeze în momentele cheie. Cu lovituri precise și o apărare foarte bună, CSM Târgoviștea reușit să câștige seturile și să obțină victoria.

Marcatoarele Târgoviștei în disputa cu formația din Capitală au fost M. Krasteva 21 p, S. Koleva 18, A. Pîrv 17, J. Urias Castro 14, P. Barakova 5 și C. Mayer 5.

Succesul de astăzi a fost al 14-lea în acest sezon pentru târgoviștence. Cu 38 de puncte acumulate, CSM Târgoviște se menține pe locul 4 în clasament, la patru lungi distanță de liderul Rapid București.

Etapa viitoare, dâmbovițencele vor evolua în compania în compania formației din Târgu Mureș.

M.I.