You are currently viewing Aur pentru România la Campionatele Europene de Lupte București 2024

Aur pentru România la Campionatele Europene de Lupte București 2024

Andreea Ana a câștigat pentru a treia oară titlul continental la categoria 55 kg.

Imnul național al României a răsunat în Sala Polivalentă din București pentru luptătoarea română. Andreea a învins-o în finala categoriei pe Mariana Drăguțan (Republica Moldova), prin superioritate tehnică (11-0) și a defilat cu tricolorul în fața tuturor fanilor din Polivalentă!

Medalia i-a fost oferită de președintele Federației Române de Lupte și membru în Comitetul Executiv al COSR, Răzvan Pîrcălabu.

Editor: I.F.A.