Dănuț Lupu va fi eliberat condiționat din închisoare după ce solicitarea sa a fost aprobată.
Fostul fotbalist a fost prezent joi alături de avocatul său la Judecătoria Sectorului 5, unde s-a decis eliberarea sa, conform Digi24.
Dănuț Lupu a ispășit cinci luni din cele șapte luni de închisoare pentru că a condus fără să aibă permis valabil.
În cererea depusă în instanță, el a anunțat că are o ofertă de la Dinamo și că trebuie să-și rezolve anumite probleme de sănătate, motiv pentru care vrea să fie eliberat condiționat. Instanța i-a aprobat solicitarea, iar Lupu este acum liber.
Editor: I.F.A.














