Klaus Iohannis a declarat că nu a solicitat o locuinţă după finalizarea mandatului şi nici nu i s-a oferit una, în contextul în care se vorbește despre alocarea unei locuințe de la RAAPPS, pentru care a fost alocat un buget de 7 mil. de euro pentru renovare, relatează Agerpres.
„Am observat că există, aşa, o preocupare intensă, dar este o preocupare legată de alegeri, este o preocupare electorală a unora, nu este o chestiune de actualitate. Eu nu am solicitat o locuinţă pentru când va fi să fie, nici nu mi s-a oferit. Tema pentru mine este una despre care citesc în gazetă„, a spus președintele la conferinţa de presă de la Palatul Cotroceni.
Editor: I.F.A.














