You are currently viewing Campanie gratuită de colectare a deșeurilor voluminoase, la Corbii Mari

Campanie gratuită de colectare a deșeurilor voluminoase, la Corbii Mari

ANUNȚ IMPORTANT pentru locuitorii din Corbii Mari. Vineri, 23 mai, operatorul de salubritate SUPERCOM va desfășura o acțiune de colectare a deșeurilor voluminoase din comuna dâmbovițeană, anunță primarul, Ionuț Bănică. Având în vedere dificultatea manipulării acestor obiecte, localnicii sunt sfătuiți să profite de această acțiune gratuită.

Vom avea 3 puncte unde puteți depozita deșeurile:
– Parc Ungureni
– Târg Corbii Mari
– Școala I-IV Grozăvești
CE DEȘEURI PUTEȚI ADUCE:
– mobilier întreg sau componente (canapele, fotolii, scaune, mese), alte componente de lemn;
– saltele, uși, ferestre, parbrize, oglinzi de mari dimensiuni, obiecte sanitare (căzi de baie, vase de toaletă, cabine de duș);
– biciclete, jucării, plăpumi, covoare.

Vă mulțumesc că sunteți alături de noi în efortul de a păstra comuna curată, transmite edilul dâmbovițean.

AUTOR: F.S.