Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Dâmbovița a derulat, astăzi, un nou episod în cadrul proiectului „Învață de la Antreprenori”, la Colegiul Economic „Ion Ghica” din Târgoviște. Întâlnirea a avut ca invitat un reprezentant al mediului privat, Oana Voicu, director general al Hotel Peștera Wellness & Spa.
„Discuția a vizat domeniul HoReCa, aducând în prim-plan realitățile antreprenoriatului în turism, provocările managementului unui hotel de top și parcursul profesional din spatele unui brand construit prin muncă, viziune și consecvență”, se arată într-o postare făcută de organizatori.
Reprezentanții CCIA Dâmbovița subliniază că întâlnirea a fost una interactivă, elevii adresând întrebări și manifestând interes pentru subiectele abordate.
„Întâlnirea a generat un dialog deschis, întrebări relevante și un interes autentic din partea elevilor, confirmând importanța conectării mediului educațional cu realitățile concrete ale mediului economic”.

Proiectul „Învață de la Antreprenori” va continua și în perioada următoare cu noi sesiuni în liceele din județ.
„Proiectul continuă cu noi sesiuni în liceele din județ, având ca obiectiv oferirea de modele autentice, experiențe relevante și o perspectivă realistă asupra drumului profesional pe care elevii îl pot urma după absolvire”, precizează CCIA Dâmbovița.

AUTOR: F.S.














