You are currently viewing O tânără din Târgoviște s-a ales cu dosar penal pentru conducerea unui vehicul neînmatriculat!

O tânără din Târgoviște s-a ales cu dosar penal pentru conducerea unui vehicul neînmatriculat!

La data de 9 aprilie a.c., în jurul orei 12:45, polițiștii Biroului Rutier au oprit pentru control, pe Calea Domnească, din municipiul Târgoviște, un motociclu condus de o tânără, de 26 de ani, din municipiu.

În urma verificărilor efectuate în bazele de date, s-a constatat faptul că motociclul ar fi neînmatriculat în circulație.

În cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal pentru punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat.

IPJ DÂMBOVIȚA