La data de 9 aprilie a.c., în jurul orei 12:45, polițiștii Biroului Rutier au oprit pentru control, pe Calea Domnească, din municipiul Târgoviște, un motociclu condus de o tânără, de 26 de ani, din municipiu.
În urma verificărilor efectuate în bazele de date, s-a constatat faptul că motociclul ar fi neînmatriculat în circulație.
În cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal pentru punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat.
IPJ DÂMBOVIȚA














