George Simion a publicat, luni seară, pe Facebook, un mesaj în timp ce în plenul reunit al Parlamentului a început votul de învestire a Guvernului Veștea. Parlamentarii AUR au părăsit sala în timpul votului.
„Nu voi obliga niciun coleg să voteze într-un fel sau altul, însă eu și toți oamenii din această sală care nu sunt trădători ne ridicăm în picioare, părăsim această sală sinonimă cu trădarea și de mâine așteptăm să ne croim un alt viitor, pentru România, pentru țara noastră, pentru poporul român, AUR nu trădează și există o majoritate a românilor care nu trădează”, a declarat Simion.
Editor: IFA














