Medicul Carmen Rădulescu de la Spitalul Polizu susţine că împărtăşania ucide noul coronavirus. „Nu pot să cred că există oameni nechibzuiţi care pot spune că Trupul şi Sângele Mantuitorului ne pot îmbolnăvi. Sunt medic şi nu sunt de acord cu asemenea Inepţii! Împărtăşania este cel mai bun medicament împotriva oricărei boli şi un balsam pentru suflet”. Aceasta susţine că împărtăşania a vindecat nenumăraţi bolnavi aflaţi pe patul de moarte şi copii născuţi prematur care abia mai respirau. „De multe ori i-a readus la viaţa. Am văzut cu ochii mei asemenea minuni”.














