You are currently viewing Fostul sediul al primăriei Gura Ocniței va fi reabilitat

Fostul sediul al primăriei Gura Ocniței va fi reabilitat

Un nou proiect a fost aprobat, pentru comuna Gura Ocniței. După ce administrația comunei dâmbovițene a anunțat, zilele trecute, că vor fi modernizate și extinse grădinița și școala gimnazială din localitate, acum o nouă clădire importantă pentru comunitate a primit undă verde la reabilitare.

Astăzi împărtășim cu voi o veste excelentă pentru comunitatea noastră. Prin Planul Național de Redresare și Reziliență, am primit aprobarea pentru proiectul de ”reabilitare moderată a fostului sediu al Primăriei din Gura Ocniței!” Acest proiect va contribui la dezvoltarea economică a comunei nostru și va crea noi oportunități pentru tinerii noștri.

Vă îndemnăm să urmăriți cu atenție proiectele care vor fi realizate prin PNRR în următorii ani. Împreună putem face o diferență pozitivă în comunitatea noastră!”, se arată pe pagina de Facebook a primăriei.

AUTOR: F.S