You are currently viewing Primarul comunei Dobra a semnat contractele de finanțare pentru eficientizarea energetică și reabilitarea grădinițelor din Mărcești și Dobra

Primarul comunei Dobra a semnat contractele de finanțare pentru eficientizarea energetică și reabilitarea grădinițelor din Mărcești și Dobra

Vești bune pentru locuitorii din Dobra, aduse de primarul Daniel Nica. Edilul anunță că a semnat contractele de finanțare pentru două obiective extrem de importante pentru comunitate. Acestea prevăd eficientizarea energetică și reabilitarea celor două grădinițe din Mărcești și Dobra.

„Urmează să depunem documentele pentru licitația publică și apoi să ne apucăm de treabă. Consider în continuare că orice investiție în sistemul educațional este importantă pentru comunitatea noastră și voi continua să caut surse de finanțare pentru a investi în toate unitățile de învățământ din comuna noastră”, anunță edilul dâmbovițean.

AUTOR: F.S.