Curtea Domnească din Târgoviște așteaptă vizitatorii nu doar cu peisaje de vis și cu o istorie încărcată, dar, mai nou, și cu un spațiu de relaxare pitoresc. Așadar, dacă sunteți în căutarea unui loc în care să petreceți câteva momente plăcute în Minivacanța de Paști, este bine de știut că Ansamblul Monumental „Curtea Domnească” va fi deschis zilnic, în perioada 18 – 21 aprilie 2025, între orele 9:00 – 18:30.
„Loc de recreere și atmosferă de primăvară la Curtea Domnească!
Fie că veniți în familie sau cu prietenii, chiar lângă Turnul Chindiei veți găsi o zonă de relaxare unde să vă puteți petrece timpul liber.
Vă așteptăm să vă bucurați de liniște și de frumusețea acestui loc plin de istorie și de povești”, transmite președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan.
AUTOR: F.S.