You are currently viewing La Biblioteca Județeană Dâmbovița a avut loc o nouă întâlnire din ciclul „Seara de carte la Târgoviște”

La Biblioteca Județeană Dâmbovița a avut loc o nouă întâlnire din ciclul „Seara de carte la Târgoviște”

Joi, 30 aprilie 2026, ora 17.00, a avut loc o nouă întâlnire „Seara de carte la Târgovişte”, la sediul Bibliotecii Judeţene „I. H. Rădulescu” Dâmboviţa (Str. Stelea, Nr. 2).

Cartea propusă spre dezbatere a fost „Inginerii haosului”, autor Giuliano da Empoli.

„Seara de carte la Târgovişte” este o întâlnire cu caracter amical, la care oricine este bine venit.