Comuna Gura Ocniței a îmbrăcat haine de sărbătoare de Ziua Internațională a Copilului, evenimentele organizate pentru cei mici aducând împreună copii, părinți și bunici într-o atmosferă plină de veselie și energie. Activitățile pregătite cu această ocazie au transformat ziua de 1 Iunie într-o adevărată sărbătoare a copilăriei, marcată de jocuri, surprize și momente care au adus zâmbete pe chipurile celor prezenți.
„Ce zi extraordinară de 1 Iunie! De ziua lor, energia și entuziasmul copiilor au fost de neegalat astăzi. Bucuria evenimentului, emoția jocurilor și a activităților, curiozitatea și pofta de viață au transformat fiecare moment într-o amintire de neuitat”, a transmis primarul comunei Gura Ocniței, Liviu Vasilescu.
Potrivit acestuia, cea mai mare satisfacție a organizatorilor a fost să vadă copiii bucurându-se de activitățile pregătite special pentru ei și petrecând timpul alături de familie și prieteni.
La finalul zilei, primarul le-a transmis un mesaj tuturor copiilor din comună.
„La mulți ani tuturor copiilor! Să vă păstrați mereu zâmbetul, curajul și energia care fac lumea mai frumoasă!”.

AUTOR: F.S.














