You are currently viewing Incendiu în comuna Sălcioara! Pompierii au intervenit!

Incendiu în comuna Sălcioara! Pompierii au intervenit!

La data de 28 iunie 2026, pompierii militari din cadrul ISU Dâmbovița au intervenit în comuna Sălcioara, pentru stingerea unui incendiu produs la baloți de paie.

La sosirea echipajelor de intervenție, incendiul se manifesta la aproximativ 400 de baloți aflați într-o remorcă.

Pompierii Detașamentului Titu au intervenit rapid pentru lichidarea incendiului. Aceștia au acționat cu trei autospeciale de stingere cu apă și spumă. Incendiul a fost localizat și echipajele au acționat pentru lichidarea acestuia.