You are currently viewing Radu Popa, după anunțul lui Nicolae Ciucă privind candidatura la prezidențiale: mi se pare o nebunie veselă pentru care merită toată admirația

Radu Popa, după anunțul lui Nicolae Ciucă privind candidatura la prezidențiale: mi se pare o nebunie veselă pentru care merită toată admirația

Nicolae Ciucă își asumă candidatura la alegerile prezidențiale. Anunțul ar fi fost fost făcut, ieri, de liderul liberal, în cadrul reuniunii PNL de la Sinaia. În aceeași ședință se pare, însă, că a fost prezentat și un sondaj, în care partidul nu ar obține mai mult de 19% la alegeri, mult sub PSD care s-ar afla la 31%. O dovadă de curaj din partea lui Nicolae Ciuca, e de părere deputatul social-democrat Radu Popa, care are o reacție dură pe Facebook la anunțul fostului premier liberal.

Acum, ca v’ati potolit din râs după știrile de ieri, vă rog să vă gândiți cu admirație la Nicolae Ciucă. Voi vă dați seama ce curaj are omul ăsta? Păi să fii tu al cincilea în preferințele românilor, să te depășească doi candidați fără partid în timp ce tu ești presedinte de partid guvernamental iar partidul tău să se lupte să iasă al treilea la europarlamentare dar tu să găsești forța să primești candidatura la prezidențiale cu voie-bună…da! asta mi se pare o nebunie veselă pentru care merită toată admirația”, scrie deputatul de Dâmbovița pe pagina sa de socializare.

AUTOR: F.S.