Cei mai mulți copii se tem de medici și de ambulanțe și acceptă cu greu consultațiile. Nu acesta este și cazul micuților care au primit vizita cadrelor medicale ale SAJ Dâmbovița, în cadrul programului „Școala Altfel” și care au înțeles importanța servicilor de urgență.

„Serviciul de Ambulanță Dâmbovița a vizitat copiii de la Grădiniță nr.1 și Grădinița nr.2 din Orasul Pucioasa, in cadrul evenimentului Săptămana Scoala Altfel. Copiilor le-au fost prezentate, modul de apelare a Numărului Unic de Urgenta 112 , modul de comportament in situația apropierii unei ambulante aflate in misiune , rolul si importantă serviciilor medicale de urgenta precum si modul de comportament in cazul unor urgente medicale. La final le-a fost prezentată autospeciala de tip B2 a Serviciului de Ambulanta Judetean Dâmbovița”, se arată pe pagina de Facebook a SAJ Dâmbovița.

AUTOR: F.S.














