Pe măsură ce ne apropiem de Crăciun, sufletul nostru se deschide tot mai mult la mesajul plin de emoție al colindelor. Pentru a ne face inima să vibreze și a ne introduce în atmosfera Crăciunului, Centrul Județean de Cultură Dâmbovița ne invită, astăzi, la Muzeul de Istorie, la un concert de muzică clasică.
„Cu un melanj de piese deosebite vă așteptăm marți, 12 decembrie, la un recital de muzică clasică dedicat celei mai frumoase perioade din an, susținut de membri ai Orchestrei Simfonice „Muntenia”.
Muzeul de Istorie din Târgoviște ne va fi gazdă, de la ora 17:00.
Accesul este liber!”, transmit organizatorii.
AUTOR: F.S.














