Momente speciale s-au petrecut, aseară, la Centrul Cultural Gheorghe Zamfir, din Găești. Colindători din Argeș și Cluj au venit în colind, fiind primiți chiar de Gheorghe Zamfir, care s-a alăturat cântăreților și a susținut la rându-i un recital de excepție.

„A sosit vremea colindelor!
Am fost gazde pentru două grupuri de colindători, Topologul din județul Argeș și Arheo din Cluj. Ne-au adus multă bucurie în inimi și suflete.
În final, maestrul Gheorghe Zamfir ne-a dăruit un recital de excepție.
Urări de sănătate și mii de mulțumiri tuturor!”, transmite primarul orașului Găești, Grigore Gheorghe.


AUTOR: F.S.














