Astăzi, 16 ianuarie 2024, la Biblioteca Județeană „Ion Heliade Rădulescu” Dâmbovița a avut loc o activitate dedicată poetului național, Mihai Eminescu, intitulată: „Ora de poezie. Recitându-l pe Eminescu”.

La activitate au participat preșcolarii de la Grădinița cu Program Prelungit „Alexandrina Simionescu Ghica” din Târgoviște. Sub coordonarea doamnelor educatoare, cei mici au recitat din poeziile cunoscute ale marelui poet român.

Din program nu au lipsit momentele muzicale, care au fost oferite de Liceul de Arte „Bălașa Doamna” din Târgoviște.


AUTOR: F.S.














