Chindia Târgoviște s-a despărțit de portarul Mario Contra! Ajuns la Târgoviște în 2024, de la CSM Reșița, goalkeeperul a traversat alături de Chindia momente dificile, dar și perioade în care echipa a fost foarte aproape de îndeplinirea obiectivului de promovare. În sezonul 2024-2025, Mario Contra a avut intervenții decisive în lupta pentru evitarea retrogradării, contribuind la menținerea echipei în eșalonul secund.
Ulterior, portarul a rămas un om de bază în lotul dâmbovițenilor și a participat la parcursul care a readus speranțele promovării în rândul suporterilor. Chindia a fost la un pas de revenirea în Superligă în stagiunea 2025-2026, iar Contra s-a numărat printre jucătorii care au susținut această cursă până aproape de final.
Anunțul despărțirii a fost făcut de club prin intermediul unui comunicat oficial:
„Chindia Târgovişte anunță încetarea de comun acord a relației contractuale cu portarul Mario Contra. Venit în 2024 de la Reşița, Mario şi-a adus o contribuție semnificativă la salvarea de la retrogradare a Chindiei în sezonul 2024-2025 şi a jucat un rol important în campionatul 2025-2026, în care Târgoviştea a fost aproape de revenirea în Superligă. Îi mulțumim lui Mario şi îi dorim succes în carieră!”.
M.I.














